0
2 במאי 2018

הפתעות לוועדי עובדים

אם יש דבר אחד שכולנו יכולים להסכים לגביו הוא העובדה שאף אחד לא נותר אדיש להפתעות. נכון, חלקנו יציינו שהם לא אוהבים להיות מופתעים. נעמיד פנים שאנחנו מאמינים להם לצורך העניין. כי בשורה התחתונה, כולנו חובבים מתנות ועוד יותר מתנות איכותיות, וכשהן מגיעות עם אלמנט הפתעה, אנו חשים אסירי תודה, נרגשים עד דמעות ומלאים בתחושת סיפוק. עכשיו הכניסו למשוואה הזו את עובדים והרי קיבלנו התרגשות כפולה ומכופלת.

SURPRISE בעבודה

הפתעות לוועדי עובדים נועדו בראש ובראשונה להראות את הערכתם של המעסיקים לעובדים שלהם. עובדים אשר מרגישים שיכולותיהם ועבודתם מוערכת, נוטים לחוש לויאליות ומסירות רבה יותר למקום עבודתם ובהתאמה, נוטים להשקיע יותר בתרומתם. מלבד זאת, סביבת עבודה חיובית שבה העובדים מייצרים אינטראקציה חיובית בינם לבין עצמם וכן בינם לבין המעסיקים זו סביבה פוריה, מוצלחת ואפקטיבית יותר.

ובדיוק בשל כך, מומלץ מאוד מדי תקופה (ובייחוד לנוכח תקופה לחוצה בעבודה) להפתיע את העובדים. הנה כמה רעיונות נהדרים –

  • יום גיבוש מלא באטרקציות – הוציאו את העובדים מתאורת הפלורסנט המלאכותית ישירות אל אור השמש שבטבע. טיול כזה יותאם לרמת הקושי הרצויה ויאפשר לעובדים לקבל נחת, רוגע ושלווה בחזקת הטבע. אטרקציות ישולבו נהדר בטיול, החל מאטרקציה אתגרית כגון פיינטבול, אטרקציה יצירתית כגון מפעל שוקולד וכלה במשחק OUTDOOR מגבש.
  • שוברים – אם יש דבר אחד שאנחנו אוהבים לקבל הוא שוברים. שובר טיפוסי בדרך כלל כולל סכום מסוים של כסף (למשל – 100, 200 שקלים) הניתנים לניצול במסגרת הפעילויות הכלולות בשובר. למשל – ארוחה זוגית במסעדה, שובר זוגי לסרט וכן הלאה.
  • הופעה – בין אם מדובר בטיול, יום גיבוש או כל רעיון אחר, הופעת זמר נודע תותיר אפקט מרשים בקרב העובדים. הם יפזזו יחדיו משועשעים ונרגשים לצלילי שיריו הידועים של הזמר. מומלץ לערוך סקר שוק בכדי לוודא שרוב העובדים כן ייהנו מהבחירה המוזיקלית.

נועצים בעובדים

הדרך הטובה ביותר לארגן הפתעה שתהיה למקובלת על סמך העובדים שלכם היא להחליט מראש על התקציב האפשרי כדי לשלול ולסנן את הפעילויות שלא מתאימות. לאחר מכן, צרו סקר קצר עם האפשרויות הסופיות ובחרו את האפשרות המקובלת יותר על סמך העובדים. בהצלחה.

Comments & Reviews

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*